19 Mayis Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayrami Reviewed by Momizat on . Atatürk “Gençler! Benim gelecekteki emellerimi gerçeklestirmeyi üstlenen gençler! Bir gün bu memleketi sizin gibi beni anlamis bir gençlige birakacagimdan dolay Atatürk “Gençler! Benim gelecekteki emellerimi gerçeklestirmeyi üstlenen gençler! Bir gün bu memleketi sizin gibi beni anlamis bir gençlige birakacagimdan dolay Rating:

19 Mayis Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayrami

Atatürk “Gençler! Benim gelecekteki emellerimi gerçeklestirmeyi üstlenen gençler! Bir gün bu memleketi sizin gibi beni anlamis bir gençlige birakacagimdan dolayi çok memnun ve mesudum” derken Türk gençligine olan güvenini anlatmistir.

     Atatürk’ün su sözleri hepimiz için bir rehber olmalidir: “Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek degildir. Benim fikirlerimi, benim duygularimi anliyorsaniz ve hissediyorsaniz, bu kâfidir” demistir. Atatürk’ü anlamak, yasadiklarini ve fikirlerini bilmekle mümkündür. Dolayisiyla Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasinda yasanan zorluklari her zaman göz önünde tutarak, 19 Mayislari Atatürk’ün emanetine daima sahip çikarak kutlamaliyiz.

19 Mayis Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramimiz Kutlu Olsun…

© 2015 NESAR Bilgi İşlem

Scroll to top