BM OCHA-İnsani Yardım ve İşbirliği Çalıştayı Başladı Reviewed by Momizat on . Derneğimizin de davet edildiği, 3 gün sürecek olan İnsanı Yardım İşbirliği Çalıştayı İstanbul AFAD'da gerçekleştirilmektedir. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yön Derneğimizin de davet edildiği, 3 gün sürecek olan İnsanı Yardım İşbirliği Çalıştayı İstanbul AFAD'da gerçekleştirilmektedir. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yön Rating:

BM OCHA-İnsani Yardım ve İşbirliği Çalıştayı Başladı

Derneğimizin de davet edildiği, 3 gün sürecek olan İnsanı Yardım İşbirliği Çalıştayı İstanbul AFAD’da gerçekleştirilmektedir.
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nca (AFAD), Birleşmiş Milletler İnsani İşler Koordinasyon Ofisi’nin (BM OCHA) işbirliğinde 3 gün sürecek (09 – 11 Nisan 2012) İnsani Yardım İşbirliği Çalıştayı’ı İstanbul Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde (İstanbul AFAD) gerçekleştirilmektedir.

Çalıştay’a Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanı Dr. Fuat OKTAY, Vali Yardımcısı Hikmet ÇAKMAK, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Gökay Atilla BOSTAN, Kızılay Genel Müdürü Ömer TAŞLI, BM İnsani İşler Koordinasyon Ofisi Cenevre Yöneticisi Rashid KHALIKOV, BM Kalkınma Programı (UNDP RC) Türkiye Koordinatörü Zahidul HUQUE ve 30 a yakın Sivil Toplum Kuruluşu katılmaktadır.

Çalıştayda;
– BM OCHA tarafından yönetilen insani yardım fonları hakkında bilgilendirme ve fonlardan yararlanılması,
– Uluslararası arenada faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının standart ve kriterlerinin tanıtılması,
– Uluslararası insani yardım koordinasyon mekanizmalarının anlatılması,
– BM sisteminin tanıtılması,
– BM ile işbirliğinin arttırılması,
– Yapışan operasyonlara ilişkin tecrübelerin paylaşılması gibi konular ele alınmaktadır.

3 gün sürecek olan Çalıştay’da; sunumlar, dersler, grup tartışmaları, alıştırmalar ve vaka çalışmaları yapılacaktır.

© 2015 NESAR Bilgi İşlem

Scroll to top