Elazig’da Deprem Reviewed by Momizat on . Elazig'da 6,0 büyüklügünde bir deprem meydana geldi. Depremde su ana kadar 57 kisi hayatini kaybetti, 50'den fazla kisi de yaralandi. Bogaziçi Üniversitesi Kand Elazig'da 6,0 büyüklügünde bir deprem meydana geldi. Depremde su ana kadar 57 kisi hayatini kaybetti, 50'den fazla kisi de yaralandi. Bogaziçi Üniversitesi Kand Rating:

Elazig’da Deprem

Elazig’da 6,0 büyüklügünde bir deprem meydana geldi. Depremde su ana kadar 57 kisi hayatini kaybetti, 50’den fazla kisi de yaralandi.

Bogaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Arastirma Enstitüsü’nden alinan bilgiye göre; saat 04.32’de merkez üssü Karakoçan ilçesi Basyurt beldesinde 6.0 büyüklügünde bir deprem meydana geldi.

Yerin 5 kilometre altinda meydana gelen sarsinti, yaklasik 1 dakika sürdü.

Deprem, Elazigi kent merkezi, Kovancilar ve Karakoçan ilçelerinde maddi hasarlara neden oldu.

Deprem en çok 6 köyü etkiledi. En büyük hasar ve can kaybi Kovancilara bagli, Asagi ile Yukari Kanatli, Göçmeler, Asagi ile Yukari Demirci, Okçular köylerinde oldu.

Deprem, özellikle Okçular Köyü’nde büyük hasara ve çok sayida ölüme neden oldu. Köydeki evlerin büyük bir kisminin yikildigi ifade edildi.

57 ÖLÜ VAR
Depremde su ana kadar 57 kisi yasamini yitirdi, 50’den fazla kisi de yaralandi.

Yikilan binalarini büyük bir kisminin kerpiçten yapilmasi dikkat çekti.

5.5 KORKUTTU
Saat 09.47’de merkez üssü Karakoçan ilçesi Basyurt beldesi olan 5.5 büyüklügünde bir deprem deprem daha kaydedildi.

© 2015 NESAR Bilgi İşlem

Scroll to top