Iran’da 6.3 büyüklügünde deprem Reviewed by Momizat on . Iran'in güneyinde 6,3 büyüklügünde bir deprem meydana geldi. Amerikan Jeolojik Arastirma Merkezi, depremin merkez üssünün Zahedan kentinin 214 kilometre güneyba Iran'in güneyinde 6,3 büyüklügünde bir deprem meydana geldi. Amerikan Jeolojik Arastirma Merkezi, depremin merkez üssünün Zahedan kentinin 214 kilometre güneyba Rating:

Iran’da 6.3 büyüklügünde deprem

Iran’in güneyinde 6,3 büyüklügünde bir deprem meydana geldi.

Amerikan Jeolojik Arastirma Merkezi, depremin merkez üssünün Zahedan kentinin 214 kilometre güneybatisi oldugunu duyurdu.Merkez, depremin yerin 12 kilometre altinda meydana geldigini belirtti. Deprem bölgesinin, 2003 yilinda yaklasik 30 bin kisinin öldügü depremin  yasandigi tarihi sehir Bem’e yakin oldugu belirtiliyor.

Iran Ulusal Kriz Idaresi Birimi Müdürü Hüseyin Bagheri, televizyona yaptigi açiklamada, ülkenin güneydogusundaki Hüseyinabad kentini vuran depremde su ana kadar ölen ya da yaralanan olduguna dair haber gelmedigini kaydetti.

Bagheri, telefon baglantilarinin kesildigi deprem bölgesine yardim ekiplerinin sevk edildigini bildirdi. Yari resmi Fars Haber Ajansi ise depremin, Afganistan-Pakistan sinirindaki Sistan Belucistan vilayetinde de hissedildigini bildirdi. Ajans, Zahedan kentinde bazi insanlarin evlerini terk ettigini, depremin Bem, Kes ve Iransehr’de de hissedildigini belirtti.

 

© 2015 NESAR Bilgi İşlem

Scroll to top