Kahramanmaraş Sallandı Reviewed by Momizat on . Kahramanmaraş'ta, sabah büyüklüğü 4,6, öğle saatlerinde de büyüklüğü 4.5 olan iki deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Ara Kahramanmaraş'ta, sabah büyüklüğü 4,6, öğle saatlerinde de büyüklüğü 4.5 olan iki deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Ara Rating:

Kahramanmaraş Sallandı

Kahramanmaraş’ta, sabah büyüklüğü 4,6, öğle saatlerinde de büyüklüğü 4.5 olan iki deprem meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nden alınan bilgiye göre, saat 04.16’da, merkez üssü Pazarcık ilçesi, Ördekdede köyü olan 4,6 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Şehirde saat 13.25’te, merkez üssü Pazarcık ilçesi, Hanobası köyü olan 4.5 büyüklüğünde ikinci bir deprem daha kaydedildi.

Deprem nedeniyle Ördekdede köyündeki yurttaşlar, kısa süreli panik yaşadı ve evlerinden dışarı çıktı. Bir süre dışarda kalan vatandaşlar, daha sonra evlerine dönmeye başladı.
Bu arada, güvenlik güçlerine şu ana kadar deprem dolayısıyla herhangi bir olumsuz ihbar ulaşmadığı öğrenildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nden alınan bilgiye göre, 4,6 büyüklüğündeki deprem sonrasında bölgede 19 sarsıntı daha kaydedildi.

© 2015 NESAR Bilgi İşlem

Scroll to top