Konya’da 5.0 Deprem Reviewed by Momizat on . Saat 12.58'de merkez üssü Konya'nin Ilgin Ilçesi olan 5.0 büyüklügünde deprem meydana geldi. Ilk belirlemelere göre can ve mal kaybi olmazken, panik nedeniyle p Saat 12.58'de merkez üssü Konya'nin Ilgin Ilçesi olan 5.0 büyüklügünde deprem meydana geldi. Ilk belirlemelere göre can ve mal kaybi olmazken, panik nedeniyle p Rating:

Konya’da 5.0 Deprem

Saat 12.58’de merkez üssü Konya’nin Ilgin Ilçesi olan 5.0 büyüklügünde deprem meydana geldi. Ilk belirlemelere göre can ve mal kaybi olmazken, panik nedeniyle pencereden atlayan bir kisi yaralandi.

     Bogaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Arastirma Enstitüsü’nden alinan bilgiye göre saat 12.58’te, merkez üssü Konya’nin Ilgin Ilçesi olan 5.0 büyüklügünde deprem kaydedildi. Yerin 5 kilometre altinda meydana gelen deprem, özellikle ilçe merkezinde panige neden oldu. Birçok kisi sokaklara firlarken, sarsinti Konya kent merkezinde de hissedildi.

     Ilk belirlemelere göre can ve mal kaybi meydana gelmezken, bir kisi sarsinti sirasinda panige kapilarak evinin balkonundan atladi. Hafif yaralanan bu kisi hastaneye kaldirildi.

© 2015 NESAR Bilgi İşlem

Scroll to top